Vinultra

Tiki 2

 

POUNAMU… náš klenot. Speciální. Temperamentní. Autentický.

POUNAMU je maorské slovo, které znamená zelený kámen nebo nefrit.  Je ceněný a důvěryhodný a nachází se pouze na jižním ostrově Nového Zélandu, nedaleko od vinice, kde se toto víno pěstuje. Po celém světě je POUNAMU klenotem a je považován za symbol míru. Často se označuje jako „spojení mezi nebem a zemí, hvězdami a vodou“ - které jsou také klíčovými environmentálními prvky pro pěstování hroznů.

Vinultra je jedním z nejznámějších vinařství v údolí Marlborough na Novém Zélandu a je mateřskou společností pro značky Little Beauty, Pounamu a Insight. Vína jsou vyrobená z hroznů vypěstovaných výhradně na rodinných a farmářských vinicích v jižních údolí Marlborough. Fleur McCree a Mark Duns (spoluzakladatelé a vinaři od roku 2002) sdílejí filozofii, že skvělá vína začínají na výjimečných vinicích. Tváří a duší Pounamu je enoložka Eveline Fraser (bývalý hlavní enolog pro Cloudy Bay), a společně vyrábějí vína odrůd Sauvignon Blanc, Pinot Gris a Pinot Noir, která ctí jejich výrazný původ z jižních údolích, s čistým terroirovým charakterem.
Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
Sav Bl. + pečeť
451 Kč

Příjemný novozélandský Sauvignon Blanc z Marlborough s tóny čerstvě posečené trávy a angreštu. Osvěžující, odrážející se vůní a chutí citrusů, angreštu a vášní ovoce, s dotykem...

Kód: 7991